“Olduğu Gibi” Sunar: Sattas – Bosphoroots – Goril
24 Eylül 2023
13:00
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

Reggae Müziğin Tüm Renkleri Kucaklayan Ritimleriyle KüçükÇiftlik Bahçe’de Pazar Gibi Bir Pazar!

Jamaika’da doğup yükselen ve tüm renkleri kucaklayan, dingin ritimleriyle kendini tüm dünyaya sevdiren reggae müziğin Türkiye’deki temsilcileri, KüçükÇiftlik Bahçe Olduğu Gibi Sunar konserleri kapsamında bir araya geliyor! Türkçe reggae denilince akla ilk gelen isimlerden Sattas ve Bosphoroots, Goril, Simba Roots Soundsystem, Ras Memo, C-Fyah, Da Frogg, Özge Ürer ve Kulakkurdu Ohrwurm KüçükÇiftlik Bahçe’nin sakin ve huzurlu ortamında İstanbullulara yılın en “chill” pazar gününü yaşatacak.

KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşecek bu mini reggae festivalinde İstanbullular gün boyu çimlerde yayılıp yiyecek, içecek, dans edecek; rasta/dreadlock ve tattoo stantlarında imaj yenileyecek; aksesuar, plak, giyim stantlarında alışveriş yapacak ve sevdikleriyle dingin ve mutlu bir pazar günü geçirecek. Türkçe reggae müziğin temsilcilerinin gün boyu sahnede olacağı etkinlikte müzikseverler Sattas, Bosphoroots, Goril, Simba Roots Soundsystem, Ras Memo, C-Fyah, Da Frogg, Özge Ürer ve Kulakkurdu Ohrwurm ile kendilerini reggae, dub, jungle, hiphop ve dnb ritimlerine bırakacaklar.

Reggae müziğinin özünden uzaklaşmadan caz, ska, dub ve rock formlarını bir potada eritebilmeyi başaran, müzikal kalitesiyle ismini Türkiye’nin ötesine duyuran Sattas grubu, her performansında sıcak vokalleri, çarpıcı ritimleri ve akılda kalıcı şarkı sözleriyle dinleyicilerini büyülemeyi başarıyor. Jamaika’nın sıcak atmosferini ve pozitif enerjisini müziğe yansıtan grup, KüçükÇiftlik Bahçe’de vereceği konserde de her yaştan dinleyiciye dans ve eğlence dolu anlar yaşatacak.

Sattas’ın öncesinde ise sahnede, roots reggae ortak temelinde kurulan Bosphoroots, Ankara’nın sayılı reggae gruplarından Goril, sound system kültürünün yerli temsilcisi Simba Roots Soundsystem, reggae ve dub DJ’i Mehmet Sait Benhisavı, nam-ı diğer Ras Memo, prodüktör ve DJ C-Fyah, yeraltı müzik camiasının kült simalarından Da Frogg, DJ seti ile Özge Ürer ve geniş müzik yelpazesiyle Kulakkurdu Ohrwurm olacak.

Etkinlik, Yüzdeyüz Müzik katkıları ve URU organizasyonu ile düzenlenecek.