4

Şehrin Eğlence Merkezi’ne Hoşgeldiniz

Kültür, sanat ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, bağımsız duruşu ve sahip olduğu kültürel mirasın sorumluluğu ile her dönemin koşullarına uygun olarak akıllıca restore edilerek, eğlencenin rakipsiz adresi olmaya devam ediyor!

17. Yüzyılın başından itibaren İstanbulluların nefes aldığı ve iyi vakit geçirdiği dönemin en büyük mesire yeriyken, 1950 yılında KüçükÇiftlik Gazinosu olarak faaliyet gösterdi. 1975 yılında ise KüçükÇiftlik Lunaparkına dönüştürüldü. Her dönemin eğlence ihtiyacına göre evrilerek günümüze ulaşan KüçükÇiftlik Park, 2009 yılından bu yana Stevie Wonder, Portishead, Neil Young, Tony Bennet, Nick Cave, Imagine Dragons, Faith No More, Faithless, The Cranberries, Elton John, Scorpions, Alt-J, Fatboy Slim, Iron Maiden, Iggy Azalea, Deep Purple, Lana Del Rey, David Guetta, Skrillex, Hardwell, Wiz Khalifa gibi müzik dünyasının efsane isimlerinin sahne aldığı şehrin eğlence merkezi haline gelmiştir.

Son yıllarda konserler dışında lifestyle etkinliklere ve markalar için özel olarak hazırlanmış çok amaçlı etkinliklere ağırlık veren KüçükÇiftlik Park, her zevke yönelik içeriklerle yeşillikler içinde rafine bir alan sunarak şehirlilerin kaçış noktası haline geldi. Bugün 17.000 kişinin ağırlanabildiği 9.352m2’lik etkinlik alanı ve alan içerisinde özel organizasyonlar için ayrılmış 2.000m2’lik bahçesiyle, konserlerden festivallere, defilelerden partilere, film galalarından lansmanlara, tiyatro oyunlarından özel projelere kadar farklı tarzda etkinliklerle yılın her mevsimi misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

KÜÇÜKÇİFTLİK 9D

Dünya standartlarında bir etkinlik merkezi olarak hizmet veren KüçükÇiftlik Park 2013-2014 projesi olan KüçükÇiftlik 9D (9 Dimensions) projesini hayata geçirerek her türlü etkinliğe ev sahipliği yapabilen altyapı, esneklik ve tecrübeye sahip olduğunu bir kez daha vurguluyor ve çok amaçlı bir etkinlik alanı olarak farkını ortaya koyuyor.

KüçükÇiftlik Rocks

Konserler ve tüm müzik tabanlı işleri kapsayan KüçükÇiftlik Rocks adı altında mekan, bugüne dek devlerin sahnesinde sayısız yerli yabancı grup ve sanatçıyı 10 binlerle buluşturdu. Bu yıl da ses getiren konserler yine KüçükÇiftlik Park’ta olacak.

KüçükÇiftlik Film Kulübü

Arabada veya çimlerin üzerinde leziz yiyecekler eşliğinde vizyon filmleri ve klasiklerle farklı bir sinema keyfi sunacak olan Film Kulübü, 2013 yazında 5. Turkcell Açıkhava Sinema Festivali ile aktif olarak sinemaseverlerle buluştu.

KüçükÇiftlik Bahçe

Her türlü etkinlik için farklı kullanım olanakları sunan 17 bin kişi kapasiteli KüçükÇiftlik Park’ın bünyesinde bulunan 2350 m2 çim alan, KüçükÇiftlik Bahçe adıyla mekandan bağımsız olarak alternatif sahnesiyle etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda Imany, Charlotte Gainsbourg, Feist, Levent Yüksel, Jethro Tull’s Ian Anderson, Gramatik gibi unutulmaz konserlerin gerçekleştiği KüçükÇiftlik Bahçe’de aynı zamanda kır düğünleri, davetler, lansmanlar, partiler, şirket piknikleri de düzenleniyor. Yemyeşil ve huzurlu atmosferiyle KüçükÇiftlik Bahçe, şehrin ortasında ama şehirden uzak keyifli etkinlikler için vazgeçilmez bir mekan olmasıyla öne çıkıyor.

KüçükÇiftlik Tasarım Çiftliği

Moda, tasarım, çağdaş sanat, sergi, fuar ve alışveriş günleri ve tiyatro oyunlarını mekana taşıyan KüçükÇiftlik Tasarım Çiftliği kapsamında bugüne dek Galata Moda, Mamut Art Project, Garden Sale ve İstanbul Design Week gibi projeler ile sanat ve tasarım sevenleri KüçükÇiftlik Park’ta buluşturdu.

KüçükÇiftlik Kurumsal

Kurumsal etkinlik yönetiminde anahtar teslim çözümler sağlayan mekan, lansmanlar başta olmak üzere kurumsal etkinlikler için firmalara arzu ettikleri tüm konseptleri yaratma fırsatı sunuyor.

KüçükÇiftlik Gazinosu

Bir dönemin eğlence hayatına damgasını vurmuş olan gazino kültürünün önemli temsilcisi KüçükÇiftlik Park, deneyimli ekibi ile mekanın tarihinde büyük yer tutan gazino günlerini yeniden canlandırarak ışıltılı gazino günlerini geri getiriyor. 2013 yılında hayata geçirdikleri ‘Yeniden Gazino Geceleri’ ile özlenen gazino kültürü ile misafirlerine keyifli bir ortam vaadediyor.

KüçükÇiftlik Lifestyle

İyi yemek, çevreci uygulamalar, event teknolojisi, yeni localar ve fark yaratan detaylarla en üst seviyede etkinlik deneyimi sağlamayı amaçlayan KüçükÇiftlik Park etkinlik sektöründe fark yaratıyor.

KüçükÇiftlik Aşk

Yaz aylarında Bahçe’de kır düğünleri, 9 bin m2’de dev düğünler, mekanın son dönemde ilgi gören bir başka yönü olarak karşımıza çıkıyor.

KüçükÇiftlik Cares

KüçükÇiftlik Park birçok dernek ve vakıfla iş birlikleri yapıyor ve Van İçin Rock ve EcoFest İstanbul gibi değerli sosyal sorumluluk projelerine koşulsuz destek veriyor.