Nekropsi
11 Mart 2022
19:00
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

Nekropsi’nin 2022’deki ilk konseri KüçükÇiftlik Park’ta!

Yerli progresif rock sahnesinin kült grubu Nekropsi, 2022’deki ilk konserini 11 Mart Cuma akşamı şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın kış sahnesinde verecek! Nadir gerçekleştirdikleri konserlerde biletleri hızla tükenen ve iz bırakan canlı performanslarıyla tanınan Nekropsi’nin Erciyes Şokta, Baba, Foklar, Yok Var, Dedikodu gibi hep bir ağızdan eşlik edilen parçaları ve soluksuz çaldıkları enstrümantal parçaları İstanbullu dinleyicilerle buluşacak. Gecenin açılışında sahneye çıkacak olan Hakan Tamar ise DJ setiyle müzikseverleri unutulmaz bir konsere hazırlayacak.

Progresif ve deneysel müziğin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden Nekropsi, yayınladıkları albümler, tekliler, enstrümanlarına hakimiyetleri, doğaçlamaları ve sürprizle dolu sahneleriyle yurtiçi ve yurtdışında geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Nekropsi’nin 1996 yılında yayınladıkları ilk albümleri Mi Kubbesi’ni 2007’de Sayı 2, 2009’da 1998, 2013’te Aylık albümleriizledi. 2018 yılında Sekizler ve Ta Ta Du, 2019’da Dedikodu teklilerini yayınlayan grup, 2020’de ise Helezon adlı tekliyi sevenleriyle paylaştı. Nekropsi, gitarlar ve vokallerde Cem Ömeroğlu ve Gökhan Goralı, davullar ve vokallerde Cevdet Erek, bas gitar ve vokallerde ise Kerem Tüzün’den oluşan kadrosuyla KüçükÇiftlik Park’ta heyecan ve hasretle beklenen canlı performanslarından birini sergileyecek. Sahnedeki performanslarıyla kendilerinden sıkça söz ettiren grup, yeni şarkılarının yanı sıra uzun zamandır çalmadıkları parçalar ve grubun solo projelerinden kesitlerle sahnede olacak.

İlk jenerasyon radyo programcılarından DJ Hakan Tamar ise, gecenin başında seçkileriyle sahnede olacak. Tamar, hareketli ve alternatif set listiyle konser öncesinde dinleyicileri geceye hazırlayacak.

Konser, URU organizasyonuyla gerçekleşecek.