Moonspell
16 Mayıs 2022
20:00
İstanbul
KüçükÇiftlik Bahçe
Google Maps

%100 Metal Gururla Sunar: Portekiz’in en büyük gotik metal grubu Moonspell 2022 The Greater Tour kapsamında 16 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Bahçe’de!

1992’de kariyerine başlayan Moonspell, kurulduğu günden beri Portekiz’de dark metal’in öncüsü oldu. 2022’de 30. yılını kutlayan grup daha hırslı ve güçlü sahne şovları hazırlayarak yoğun turne programını oluşturuyor. Karanlığın tartışmasız kralları 10 Mayıs’ta Romanya’dan başlayan The Greater Tour’da Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’de 30. yıl şovlarını ilk kez gerçekleştirecek. Fernando Ribeiro’nun hayranlarına mesajı şöyle:

“Büyük 30. yıl turnemizden birkaç tarih vermekten son derece mutluyuz. The Greater Tour’u dünya çapında genişletmeyi düşünüyoruz. Şubat ayında Paradise Lost ile çalacağımız konserleri ve Sonbahar’daki Ultima Ratio Fest’i saymazsak The Greater Tour ile belki daha önce gitmediğimiz yerlere gideceğiz.2022’de Anno Satanae demo, Wolfheart LP boxset gibi materyallerle 30. yılımızı beraber kutlayacağız. Festivallerde, konser salonlarında görüşmek üzere!”

Moonspell ilk albümünü çıkardığından beri Portekiz’i uluslararası arenada temsil eden bir grup oldu. 30 yıla 12 albüm (LP) sığdıran grup birçok kez dark metal’in klasik albümlerine imza attı. Stüdyodaki başarısını sahne şovlarıyla da destekleyerek her turnede hayranlarında büyük izler bıraktı. Onlarca yıl geçmesine rağmen üretmekten geri durmayan Moonspell, Hermitage albümüyle gothic metal alanında tekrar ustalığını konuşturdu ve karanlık metalin birinci lig gruplarından biri olduğunu yineledi.

The Greater Tour setlist’inde Moonspell’in 90’lara uzanan köklerini ve modern tarafını gösteren parçalar var. Unutulmaz sahnesiyle hafızalara kazınacak büyük turnenin Türkiye konserleri biletleri şimdi satışta.