Inti Illimani
24 Haziran 2022
16:00
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

Inti-Illimani sizlerle buluşacak.

Şili’li muhalif müzik grubu “Inti Illimani Historico”, özellikle And Dağları’nda yaşayan yerli halkların müziklerinden, çalgılarından doyasıya faydalanan Sound’u ile bu halkların neredeyse nefes alması gibidir.

Grubun hemen hemen tüm şarkıları And Dağları kökenlidir. Çeşitli Pan-Kavalları, çok farklı Bambu Flütler, değişik vurmalılar gibi dikkat çekici enstrümanları müziklerinde yoğun olarak kullanmaktadırlar.

1967 yılında kurulan “Inti Illimani Historico”, her zaman birlikte yaşadığı yoksul halkların, emekçilerin duygularını yansıtmayı hedeflemiştir. Bu yoksul insanların aşkları, acıları, düşleri ve yaşadıkları her tür insani değişimler, anlar bu grubun şarkılarının kopmaz parçası olmuştur. Bu yüzden ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada muhalif müziğin önemli bir temsilcisi olarak tanınmış ve sevilmiştir. Ülkemizde de bazı şarkıları Türkçe sözler ile yeniden derlenmiş ve çok popüler olmuştur.

Yeni şarkı hareketinin temsilcilerinden efsane muhalif grup “Inti Illimani Historico”, yıllar sonra 3 konser için Haziran ayında Avrupa Turnesi kapsamında Türkiye’de olacak.

24 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ta buluşalım! Biletler Biletix’te.