Halktan Biri – Travis Pine
7 Ekim 2020
19:30
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

Tiyatronun Yeni Adresi: “KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu”

Şehrin rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, seyircisinden ayrı düşen ve zor günler geçiren tiyatrolara kapılarını açtı!

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonu ile gerçekleştirilecek “KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu”, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanan yeni sahnesinde farklı tiyatro gruplarının sevilen oyunlarına ev sahipliği yapıyor.

Halktan Biri ‘Travis Pine’ Oyunu Hakkında
“Bazen herkesi kandırabilirsiniz, bazı insanları her zaman kandırabilirsiniz, ama herkesi her zaman kandıramazsınız.”Oyun; Dünyanın pek çok ülkesinde rastlanabileceği gibi, bazı liderlerin,insanların saflığından ve zayıflıklarından faydalanarak onları nasıl kandırdıklarını, karşı çıkanları ise nasıl baskı altına alıp sindirmeye çalıştıklarını, iktidarlarını korumak adına nasıl ısrarcı,baskıcı ve zalim olabileceklerini gözler önüne seriyor.

Çevirmen – Ekin TUNÇAY TURAN

“Bu oyunu George W.Bush ve Dick Cheney’nin  yönetimde olduğu, ülkenin gidişatından pek memnun olmadığım  dönemde yazdım. Oyunu güncelledim ve ne yazık ki tarih kendini tekrar ediyor gibi görünüyor.Sadece daha kötü. Ocak 2017. Şimdi Mart 2018 ve insanların bıkmış göründüğünü söylemekten mutluluk duyuyorum. Bekleyip göreceğiz.”

Yazar – Sam BOBRİC

Oyun yüzeyde huysuz ihtiyar Travis Pine üzerinden, son derece güncel, komik ve eğlenceli bir hikaye anlatırken, derininde ABD hükumetleri ve kompleksli yöneticilerinin dünyaya ve insanlığa verdiği ağır hasarları sebepleriyle göz önüne seriyor.

Hangisi daha zor?
Yel değirmenlerine karşı savaşan son şovalyelerden biri olmak mı?

Yoksa onları bu hayalperestlikten vazgeçirip, o ilkel değirmenleri sonsuza dek korumakla görevli ajanlardan biri olmak mı?

Yönetmen: Bahtiyar ENGİN

*13 Yaş ve üzeri izleyici için uygundur.

Kapı Açılış: 19:30
Oyun Saati: 21:00