Bülent Beyin Hikayesi
17 Eylül 2021
18:30
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda gerçekle sanalın birbirine karıştığı sıra dışı bir oyun izlemeye hazır mısınız? Bülent Parlak’ın tek başına oynadığı oyunda Burcu Biricik, Barış Arduç, Sarp Apak, Şahin Irmak, Ersin Korkut, Onur Buldu, Uğur Bilgin, Necip Memili, Melis Birkan, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Erdem Baş ve Murat Eken dijital konuk oyuncular olarak kendisine eşlik ediyor.

Oyun hakkında
Beyninizi nasıl bilirdiniz? Karışık? Buruşuk? Mucizevi? Yetersiz?… Beyniniz sizi yönetirken içerde neler oluyor dersiniz? Üzüldüğünüzde, sevindiğinizde, kızdığınızda, aşık olduğunuzda, depresyona girdiğinizde; beyniniz ne gibi mücadeleler veriyor? Beyin organlarla nasıl bir iletişim kuruyor? İnsan beyni de insan olsaydı ne olurdu?… Bütün bu soruların cevabını, Bülent Bey’in kadrolu Beyin’i veriyor. Bülent Bey hayatına devam ederken, Bülent Bey’i yöneten Beyin dile geliyor, insanın kaderi baştan yazılıyor.

Tiyatro Bal Porsuğu tarafından sahnelenecek olan “Bülent BEYİN Hikayesi”, insan beyninin içerisine giriyor ve sırrı halen tam olarak çözülemeyen ‘Beyin’in organlarla verdiği yönetim mücadelesini tiyatro sahnesine taşıyor.

Beyin karakterine, Bülent Emrah Parlak’ın hayat vereceği “Bülent BEYİN Hikayesi”ni Uğraş Güneş yazdı, Murat Eken yönetti. Bu iki perdelik komedi; barkovizyon teknolojisiyle tiyatronun iç içe geçtiği bir sahneleme tekniği kullanarak izleyici karşısına çıkıyor.

Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu “Halk Jürisi” üyeleri, 2018-2019 tiyatro sezonunda Bülent Beyin Hikayesi adlı oyunu “Özgün Yeni Oyun” kategorisinde ödüllendirmiştir.

Yazan: Uğraş Güneş
Türü: Komedi
Yönetmen: Murat Eken
Müzik: Ozbi
Dekor: Barış Dinçel
Kostüm: Ceren Eken
Işık Tasarım: Yakup Çartık
Afiş tasarım: Ethem Onur Bilgiç
İki perde / 110 dk