KüçükÇiftlik Bahçe Sineması : Bir Nefes Daha
17 Ağustos 2021
18:30
İstanbul
KüçükÇiftlik Bahçe
Google Maps

Ödüllü ‘Kadın’ yönetmen Nisan Dağ’ın yazıp yönettiği ikinci uzun metraj filmi, 2021 Tallinn En İyi Yönetmen, 2021 Santa Barbara En İyi Film Ödüllerini Alan “Bir Nefes Daha’ 17 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Bahçe Sineması’nda!

Filmden önce ve sonra ise Bir Nefes Daha’nın film müziklerinde de imzası olan Da Poet’in özel hazırladığı setle KüçükÇiftlik Bahçe’nin çimlerinde filmin dünyasına gireceğiz.

Bir Nefes Daha, İstanbul’un çetin mahallesi Karaçınar’da yaşayan genç rapçi Fehmi’nin müzik hayallerine giden yolda, onu iniş çıkışlı bir yola sokan bonzai bağımlılığıyla verdiği savaşı anlatıyor. Fehmi, farklı bir çevreden gelen ve eski bir DJ olan Devin’e aşık olunca, bu iki kayıp ruh hiç beklenmedik şekillerde birbirlerine ilham verirler.

Deniz seviyesi ile adından söz ettiren Nisan Dağ 2015’te MTV’nin Rebel Music (Asi Müzik) belgeselinin İstanbul bölümünü çektiği sırada şehirdeki büyük rap potansiyelini keşfettiğini ve bu filmi yapmaya karar verdiğini söylüyor.

KüçükÇiftlik Park, bu yaz sizi sinemanın yıldızlarıyla benzersiz bir atmosferde buluşturacak. Yerli hip hop ve elektronik müzik sahnelerinin özgün prodüktör ve MC’lerinden Da Poet film öncesi ve sonrası sürprizlerle dolu hazırladığı seti filmin ruhunu bulmamızı sağlayacak.

Yönetmen/Director: Nisan Dağ
Oyuncular/Cast: Ushan Çakır, Müfit Kayacan, Hayal Köseoğlu, Ayris Alptekin
Senaryo/Screenplay: Nisan Dağ
Görüntü Yönetmeni/Cinematography: John Wakayama Carey
Kurgu/Editing: Kristen Swanbeck, Özcan Vardar
Yapımcı/Producer: Müge Özen, Jessica Caldwell, Jim Wareck, Yağmur Ünal, Kanat Doğramacı, Dorothe Beinemeier