Sonisphere 2011 Türkiye (Iron Maiden, Slipknot, Alice Cooper, In Flames ve Mastodon)

Sonisphere 2011 Türkiye (Iron Maiden, Slipknot, Alice Cooper, In Flames ve Mastodon)

19 HAZİRAN 2011
PAZAR /

19 HAZİRAN 2011

IRON MAIDEN, SLIPKNOT,  ALICE COOPER,  IN FLAMES ve  MASTODON

Sonisphere Festivali müthiş bir müzisyen kadrosuyla, Purple Concertsorganizasyonuyla 2. Yılına hazırlanıyor! Bu yılın büyük headliner’ı, yaşayan en büyük efsane gruplarından IRON MAIDEN! Bu dev festival, İstanbulKüçükçiftlik Park’ta yer alacak!

The Final Frontier Dünya Turnesi kapsamında, 2010 yılında toplam 25 konser veren Iron Maiden 2011 yılında da The Final Frontier Turnesine devam ediyor. Maiden, 66 gün boyunca tüm grubu, sahne arkası ekibini ve 10 tonluk sahne ekipmanlarını taşıyan, pilotluğunu eski ve başarılı bir kaptan ve grubun aynı zamanda solisti olan Bruce Dickinson’un yaptığı, özel yapım bir Boeing 757 airliner Ed Force One ile tüm dünya üzerinde, toplam 80,467 kilometre olan bir yolculuk yapacak. 19 Haziran 2011’de Purple Concerts organizasyonuyla Sonisphere Festivali’nde muhteşem bir konser verecek olan Iron Maiden, Ağustos ayında The Final Frontier Turnesi’ni Londra’da bitirecek.Grup, bu sayedeTheFinalFrontierDünyaTurnesi kapsamında toplamda 99 konser ile 2 milyondan fazla hayran kitlesine ulaşmış olacak.

Nu metal’in öncüleri, GrammyödüllüSlipknot,Sonisphere Türkiyeile ülkemizdeilk kez konser verecek.CoreyTaylor’un tertemiz vokalleri ve saldırganlıklarını belirten derinlemesine şarkı sözleri ile öfkeli nü metal müzik yapan Slipknot, perküsyonist ShawnCrahan’ın düşüncesiyle yalnızca bir müzik grubu değil, bir kültürü de temsil ediyordu.

Sonisphere Türkiye, basçıları PaulGray’in zamansız ölümünün ardından ilk defa sahne alacakları 5 konserden biri olacak; veizleyenlere çok güçlü duygular ile sınırsız enerji patlaması yaşatacak bir Slipknot konseri olacak.

Teatral rock’ın efsanevi babası Alice Cooper da SonisphereTürkiye’de olacakHeavy Metal müziğe yön veren AliceCooperiçin hala, ‘korkunç betimlemeleri rock’n roll tarihine getiren ve bumüzik türünü ilginç gösterileri ve
kostümleriyle tamamen değiştiren müzisyen’ 
tanımlaması yapılmakta. “Schools Out”, “Poison” ve “Hey Stoopid” gibi hitlerle bilinen Alice Cooper’ın tiyatral sahne şovları ile izleyenlerin nefesi kesilecek.

İsveçli Melodik Death Metal grubu olarak bilinen In Flames,“The Colony” isimli albümlerinin yayımlanmasının ardından Amerika, Avrupa ve Japonya’da çıktıkları sahnelerde konser alanlarını tamamen doldurdular. Birkaç yıl süren başarılı turnelerden sonra stüdyoda kayıta giren grup, “The

Clayman” isimli albümlerininardından listelerde bir numaraya yerleşti ve satış rekorları kırdı. JesperStrömblad’ın kurduğu grupta, JohanLarsson ve GlennLjungström yer alıyor.

19Haziran2011’de Sonisphereİstanbul kapsamında konser verecek Mastodon, Amerikan Heavy Metal tarihinin en önemli ve en yenilikçi gruplarından sayılmakta. 1999 yılında kurulan ve Atlanta’dan Georgia’ya uzanan grup, basta ve vokallerdeTroySanders, ritm gitar ve geri vokallerde BrentHinds, elektro gitarlarda BillKelliher ve davulda BrannDailor’dan oluşuyor. Şimdiye kadar dört albüm çıkaran ve müziklerini sludge rifflerden, halüsinojen çok katmanlı şarkılara genişleterek progressive stillerini koruyan grup, değişik ritmler ve sıradışı enstrüman kullanımları ile farklı bir müzik türü yaratıyorlar. 2007 yılında Grammy’e aday olan grubun hayranları, Sonisphere festivalinde onlarla coşmak için can atıyor!

Headliner Iron Maiden olmak üzere SlipknotAlice CooperIn Flames ve Mastodon gibi dünyaca ünlü grupların konser vereceği Sonishere Türkiye 2011Festivali’nin biletleri satışa çıktı.Biletler Biletix’te satışa sunuldu.

Program Akış:

Mastodon

In Flames

Alice Cooper

Slipknot

Iron Maiden

Yukari