HI-Voltage

HI-Voltage

19 HAZİRAN 2012
SALI / 16:00

Metal ilahları, “Hi-Voltage” çerçevesinde devlerin sahnesi KüçükÇiftlik Park’ta

Türkiye’de Rock etkinliklerine yeni bir soluk getirecek olan Hi-Voltage, Charm
Music ve KüçükÇiftlik Park işbirliği ile 19 Haziran’da gerçekleşecek. İlk kez düzenlenecek olan Hi-Voltage, rock severler arasında büyük heyecan yarattı. Şimdiden adından söz ettirmeye başlayan ve merakla beklenen Hi-Voltage
kapsamında, Megadeth, Trivium, Kurban, Comma ve Gitarizma performansları ile KüçükÇiftlik Park’ta müzikseverleri büyüleyecek.

Antimilitarist ve özgürlükçü, extrem metal ilahı Megadeth, yeni dönem Amerikan Heavy Metal akımının lideri olarak nitelendirilen ve Türkiye’ye ilk kez gelecek olan Trivium, ülkenin en iyi rock gruplarından Kurban, Türk Progressive Metal Grubu Comma ve Türkiye’nin en iyi gitarislerinden oluşan Gitarizma hayranları ile ses getiren ve çok konuşulan etkinliklerin vazgeçilmez mekanı KüçükÇiftlik Park sahnesinde buluşacak.Megadeth, insanı zombileştiren dünya sistemine karşı duruşunu müziğiyle bir kez de dünya sahneleri arasında yerini alan KüçükÇiftlik Park’ta gösterecek. Dave Mustaine’in 1983 yılında Metallica’dan ayrılarak kurduğu ve başarıya ulaştırdığı Megadeth’in performansı heyecanla bekleniyor. Dünyaca ünlü grup; tüm zamanların en iyi heavy metal albümlerinden biri olarak sayılan Rust In Peace, Countdown To Extinction ve Youthanasia’da yer alan şarkılarının yanı sıra yeni albümlerinden de parçalar seslendirecrek. Müziğe desteğiyle bilinen “Adam Gibi Bira” %100 Malt Tuborg Gold’un da katkılarıyla gerçekleşecek olan Hi Voltage çerçevesinde sahne alacak Türk heavy metal dinleyicilerinin yakından takip ettiği bir diğer grup Trivium ise yıllardır beklenen performanslarını sergilemek için ilk kez Türkiye’ye geliyor. Yeni dönem Amerikan Heavy Metal akımının lideri olarak nitelendirilen grup; ilk dört albümlerinin yanısıra geçtiğimiz yıl çıkarttıkları son albümleri “In Waves” ‘den de parçalar seslendirerek yıllardır bekleyen fanlarına doyumsuz bir performans sunacak.Rock müziğin Türkiye’deki en iyi temsilcilerinden Kurban ise Megadeth ve Trivium’dan önce sahnede olacak. Megadeth’in Türkiye’de 2005 yılında vermiş olduğu konserde de sahne alan Kurban’ın ardından yeni kadrosu ile başarılı bir gelişim süreci geçiren Comma ve Türk rock müziğinin şahsına münhasır gitaristleri Gür Akad ve Cem Köksal, rock veteranları Alpay Şalt, Çağatay Ateş, Mert Topel’den oluşan “Gitarizma” da Hi-Voltage konserleri kapsamında müzikseverlerle buluşacak.
Yukari