Uriah Heep
15 Aralık 2022
20:00
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

%100 Metal Gururla Sunar: İngiliz rock ikonu Uriah Heep, 50. yıl dönümlerini kutlamak için 15 Aralık 2022’de İstanbul KüçükÇiftlik Park’a geliyor.

1969’da müzik hayatına başlayan Uriah Heep’in aralıksız süren kariyeri, yıllardır eskimeyen müziği, asla ödün vermedikleri beste kalitesi ve yorulmak bilmeyen çabaları, grubu müzik dünyasında çok eşsiz bir yere koyuyor. 50 yıldır kendi kimliğini koruyarak rock and roll sahnesinde yer alan grup, 24 stüdyo ve 21 konser albümü ile dünyanın en üretken topluluklarından biri olmasının yanı sıra dünya  çapında satılan 45 milyondan fazla albüm ve 60 ülkede 4000’den fazla verilen konser ile İngiliz rock müziğinin de en önemli aktif temsilcisi.

Efsane grup 1970 yılında piyasaya sürdüğü “…Very ‘Eavy …Very ‘Umble” albümünden 2018’de çıkardığı “Living The Dream” albümüne kadar her zaman çarpıcı melodiler yazmayı bildi ve karmaşık armonilerle harmanlayıp yüksek kalitede hard rock sound’u elde etti. Her grubun bir dönem zirve yaptığı ve yavaş yavaş düşüşe geçtiği zamanlar vardır. Uriah Heep ise kendi klasmanındaki zirveyi halen koruyor.

Tüm dünyaya pozitif enerji yayan Uriah Heep “From Lockdown to Rockdown!” diyerek 2022 turnesinde yüz binlerce hayranını hard rock çatısı altında toplayacak. Turnenin İstanbul konseri %100 Metal desteğiyle, Vera Müzik ve Hammer Müzik organizasyonuyla 15 Aralık’ta KüçükÇiftlik Park’ta.