PurpleHej Gecesi
10 Eylül 2022
18:30
İstanbul
KüçükÇiftlik Bahçe Sahne
Google Maps

Hip hop ve rap dünyasının çok sevilen YouTube programı PurpleHej, şehrin rakipsiz eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşecek! Heja’nın sunuculuğunda samimi sohbetlerin özel performanslarla bir araya geldiği PurpleHej, 10 Eylül Cumartesi akşamı izleyicileriyle canlı canlı buluşacak. Gecenin konukları ise No.1, Lvbel C5, Güneş ve Motive olacak. Talk show eğlencesiyle konser coşkusunun bir arada yaşanacağı PurpleHej’in biletleri Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Hip hop ve rap kültürüne daha yakından bakmak isteyenlerin çok sevdiği eğlenceli ve samimi YouTube programı PurpleHej, tüm dünyayı kasıp kavuran rap müziğin Türkiye’deki genç temsilcilerini talkshow’da bir araya getirecek Vlog’larla konserlerin ve kliplerin kamera arkasına da ışık tutan programda konukların özel performansları ve bazen de henüz piyasaya çıkmamış şarkıları izleyenlerle buluşacak.

PurpleHej, 10 Eylül Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Bahçe’de canlı sahnede sevenleriyle buluşacak. 2008’den bu yana rap performanslarıyla beğeni toplayan ve O Ses Türkiye Rap’in sunucusu olarak da tanınan Heja’nın sunuculuğunu yapacağı gecenin konukları, samimi sohbetleri ve ezber bozan performanslarıyla No.1, Lvbel C5, Güneş ve Motive olacak. Rap müzik sahnesinin başarılı temsilcilerinden Hazel ise KüçükÇiftlik Park’a gelen misafirleri bu eğlenceli geceye hazırlayacak.

RAP MÜZİĞİN PARLAYAN YILDIZLARI KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE’DE

Asıl adı Can Bozok olan No. 1’in müzik yaşamı mikrofonu çalıp Çalıntı Mikrofon şarkısını kayıt almasıyla başlıyor. Şarkıların alt yapılarının kendi kendine yapmayı öğrenen No. 1 yaşadığı olaylı hayatta mücadeleyi bırakmayarak tüm öfkesini şarkı sözlerinde dile getiriyor. Yarım Kalan Sigara, Dünya Gül Bana gibi şarkılarıyla tanınan No. 1, en büyük çıkışını ise Melek Mosso ile yaptığı ve 150 milyona yakın dinlenme alan Hiç Işık Yok şarkısıyla yaptı. Son olarak Sinekler Soğukta Salak adlı teklisini çıkaran No. 1, Türkiye’nin her yerinde herkes tarafından sevilerek dinleniyor.

Drill rap tarzının Türkiye’deki en iyi temsilcileri arasında gösterilen Lvbel C5, müzikal kariyerine 2019 yılında yayımladığı Drop adlı şarkıyla başlasa da asıl çıkışını 2021 yazında Batuflex ile birlikte çıkardığı Ralli şarkısıyla yaptı. Gerçek adı Süleyman Burak Bodur olan genç müzisyen, 2022 yılında 200 Milyar, Olsun, Sevmiş gibi teklilerin yanı sıra C5MODE adında bir de albüm yayımladı.

Son dönemde rap müzik dünyasının en heyecan uyandıran genç isimlerinden Güneş’in 2020’de Uzi ile yaptığı Dua isimli düet YouTube’da 50 milyonun üstünde dinlemeye ulaştı. Rap camiasının sayılı kadın rap müzisyenlerinden biri olan Güneş’in 2022’de çıkardığı ve Suçlarımdan Biri, NKBI, Zor gibi çok sevilen şarkılarının yer aldığı Atlantis albümü ise kısa sürede Türkiye’de en çok dinlenen albümler arasına girdi.

Henüz çok genç olmasına rağmen kendini fazlasıyla kanıtlamış bir MC olan Tolga Serbes, sahne ismiyle Motive ise Çekmece Flow adlı çıkış şarkısının ardından Makaveli ve 22 albümlerin yanı sıra Takip, Ömrüm, Mektup, TOTEM gibi çok sayıda tekli yayımladı.

URU organizasyonuyla düzenlenen ve kapı açılış saati 18.30 olan etkinliğin biletleri Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!