%100 Metal Sunar: Black Tooth – Engulfed – Hellsodomy
28 Kasım 2021
18:00
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

KüçükÇiftlik Park’ta Metal Fırtınası Devam Ediyor

Şehrin rakipsiz etkinlik merkezi KüçükÇiftlik Park’ta yeniden metal fırtınası esecek. %100 Metal Sunar: Black Tooth- Engulfed – Hellsodomy ile metal müzik tutkunları, Kasım ayı itibariyle kapalı bir mekana dönüşen KüçükÇiftlik Park’ta buluşacak. Saatlerce headbang yapılacak konser Freefall ve URU iş birliğinde gerçekleşecek.

Üzeri kapalı bir mekan haline gelerek kış ayları boyunca misafirlerini müzikle buluşturmaya devam edecek olan KüçükÇiftlik Park, metal müzik tutkunları için hafızalardan silinmeyecek bir line up ile sahnesini yeniden %100 Metal ile açıyor. Konserde, 2004 yılında Tuna ve Utku tarafından kurulan ve Türkiye’nin ilk ve tek Southern Rock/Metal müzik grubu olma özelliğini de sahip Black Tooth sahne alacak. Parçaları Avrupa’da 12 ülkede, Amerika’da 20’ye yakın eyalette popüler Rock Müzik istasyonunda halen çalan grup aynı zamanda Amerika’da türünün en büyük isimlerini bünyesinde barındıran Southern Metal Confederacy ve Southern Rock Society gibi oluşumların üyesi. 2009 Haziran ayı başında Avrupa’nın en büyük festivallerinden biri olan Sweden Rock Festival’da, 2010’da ise Sonisphere’de sahne alan Black Tooth, 2011 yılı sonunda ilk albümü ‘’Drink Drive Go To Hell” i yayınladı ve o günden beri yayınladığı tüm şarkılarını bu kez de KüçükÇiftlik Park’ta metal müzik hayranları için söyleyecek.

Black Tooth öncesinde ise sahnede 2010 yılında kurulan Kadıköylü Death Metal grubu Engulfed fırtına estirmeye başlayacak. Kadrosunda Decaying Purity, Burial Invocation, Hyperdontia ve Diabolizer üyelerini barındıran grubun ilk EP’leri “Through The Eternal Damnation” 2012’de Hellthrasher Productions ve Me Saco Un Ojo Records tarafından yayınlandı. 2017’de ilk albümleri “Engulfed in Obscurity”; Hellthrasher Productions, Blood Harvest Records ve Messe Noire Productions tarafından yayınlandı. Son EP’leri Vengeance of the Fallen ise 2020’de Me Saco Un Ojo Records, Dark Descent Records ve Extremely Rotten Productions tarafından yayınlandı. Yaklaşık 2 sene sonra ilk kez yeniden sahnelere dönecek olan grup, son EP’lerini ilk kez canlı olarak KüçükÇiftlik Park’ta çalacaklar.

2011’de Kadıköy’de kurulan Hellsodomy ise sahnenin açılışını yapacak. 2014 yılında çıkan “Masochistic Molestation” demosu ve 2015 yılında çıkan “Sodomy is Nigh” EP’sinin ardından 2016 yılında “Chaostorm” adındaki ilk full albümünü yayınladı. Yurtdışı ve yurtiçinde pek çok konser ve festivalde sahne alan grubun son olarak 2019 yılı sonunda 2. Full Albümleri “Morbid Cult” yayınlandı.

KüçükÇiftlik Park’ta metal tutkunları için saat 18:00’de kapılar açıldığında ise DJ kabininde İrem Küçükbulut Laneth’li bir setlist ile konser saatine kadar dinleyicileri akşama hazırlayacak.