Bir Garip Orhan Veli
1 Ekim 2020
19:30
İstanbul
KüçükÇiftlik Park
Google Maps

Reha Özcan’ın sahnelediği Bir Garip Orhan Veli, seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.

TİYATRONUN YENİ ADRESİ: “KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU”

“Şehrin rakipsiz etkinlik ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, seyircisinden ayrı düşen ve zor günler geçiren tiyatrolara kapılarını açtı!

KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de URU organizasyonu ile gerçekleştirilecek “KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu”, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak tasarlanan yeni sahnesinde farklı tiyatro gruplarının sevilen oyunlarına ev sahipliği yapıyor.

Orhan Veli her gün bir başka rengini görüyordu hayatın…bazen hırçın dalgalar…bazen güneşli yağmurlar… Evi bazen sığınak bazen zindan… Bir gariplik vardı bu işte… Önündeki çukuru göremezdi çünkü aklı başka yerdeydi.

Bir Garip Orhan Veli’de yaşama sevincini, umudunu, tutkularını, İstanbul sevdasını kusursuz bir dille bize aktaran ölümsüz şair Orhan Veli’nin dizeleri usta yazar Murathan Mungan’ın kalemiyle, Reha Özcan’ın etkileyici oyunculuğu ve yönetmen Murat Sarı ve Ayşegül Hardeyn in modern yorumuyla sanatseverlerle yeniden buluşuyor. Bir Garip Orhan Veli oyununda teknolojinin ve müziğin harmanlandığı görüntülerle çarpıcı bir sahne dili kullanılıyor.”

Bir Garip Orhan Veli
Yazan: Murathan Mungan
Yöneten: Murat Sarı – Ayşegül Hardern
Işık Tasarım: Ayşe Sedef Ayter
Müzik: Nejat Dimili – Cem Idiz
Animasyon: Reha Sakar