Hakkımızda

HAKKIMIZDA

KüçükÇiftlik Park, 17’inci yüzyıldan bu yana çeşitli etkinlikler için kullanılmış ve şehrin ilk çağdaş tiyatro salonuna ev sahipliği yapmıştır. Kanuni Sultan Süleyman’ın izniyle Bektaşi Karaabalı Mehmet Baba’nın ismini alarak ‘Karaabalı Mesiresi’ olmuş ve İstanbul’un en büyük “bayram yeri” olarak anılmış, dönemin eğlence yeri olan mesire alanı, her yaştan İstanbullu’yu ağırlamıştır.
1950 yılında hızlanan imar çalışmalarıyla hareketlenen bölgenin Karaabalı Mesiresi olarak geçen kısmında, Zeki Müren’in İstanbul’da ilk sahne aldığı mekan olan KüçükÇiftlik Gazinosu, ardından bir kuşağın ‘çocukluğunun lunaparkı’ olan KüçükÇiftlik Lunaparkı kurulmuştur. 2009 yılında lunapark kaldırılmış ve KüçükÇiftlik Park İstanbul’un kalbinde sanat, kültür ve eğlence merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Kültür ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park bugün konserler, kurumsal etkinlikler, partiler ve davetlere ev sahipliği yapıyor.
Türkiye’nin en büyük ve donanımlı sahnesi ile dünya yıldızlarının adresi olan mekan 2009 yılındaki etkinlik alanı dönüşümünden beri sayısız etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bugüne dek Elton John, David Guetta, Stevie Wonder, Deep Purple, Iron Maiden, Pitbull, Jessie J, Chris de Burgh, Lord of the Dance, James Blunt, Roxette, Duran Duran ve Buena Vista Social Club gibi dev müzisyenleri ağırlayan KüçükÇiftlik Park önümüzdeki aylarda, yine milyonları peşinden sürükleyen isimleri sahnesine konuk edecek.
K1 Ses Sistemi sadece KüçükÇiftlik Park’ta!
50 yılı aşkın süredir eğlence sektörüne yaptığı yatırımlarla rakiplerinden hep bir adım önde olan KüçükÇiftlik Park, teknik donanımda da iddiasını ortaya koydu ve L-Acoustics K1 ses sistemini Mayıs ayında Türkiye’ye getirdi. Tüm konserleri çok yüksek bir ses kalitesinde dinleme olanağı sunan ve konser deneyimini unutulmaz kılan K1, her etkinlik alanının sahip olabileceği bir ses sistemi değil. Zira bir etkinlik mekanının K1’e sahip olabilmesi için Fransız L-Acoustics firmasının zorlu sınavını başarıyla geçmesi gerekiyor. Bu yüzden, adeta bir prestij göstergesi olan bu sistem dünyada sadece 12 firmada bulunuyor.
Küresel sorumluluğunu yerine getiren çevreci bir venue: KüçükÇiftlik Park
Çevre yönetimi ve uygulamaları konusunda danışmanlık alan mekan uluslararası kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projesi olan “EcoFest İstanbul” ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacıyla düzenlenen Mindbody gibi ses getiren yaratıcı etkinliklere verdiği desteğin yanı sıra çevrecilik alanında yaptığı yatırımlarla, yoğun enerji tüketen eğlence sektörünün de bu konuda yapabileceği bir şeyler olduğunu gösteriyor. Alan aydınlatmalarında kullanılan solar sistem, gri su geri kazanımı, atık ayrıştırma sistemi, geri dönüşümlü basılı malzemeler, karbon ayak izini azaltmaya yönelik fark yaratan çalışmalar ve ofis içerisinde genç ekipçe benimsenen kurumsal uygulamalar KCP’nin her adımda çevreye saygı duyduğunu ortaya koyuyor.

twitter