Röyksopp – Trentemoller: Urban Festival

Röyksopp – Trentemoller: Urban Festival

30 EYLÜL 2012
PAZAR /

30.09.2012

Röyksopp + Trentemoller + Patrice Baumel + 123 + LOUNGE 96 allstars feat.cantanca, Mehmet Garan, Low Earth, DoğanAktay, AltanBalgır + Red Bull Music Academy feat. YeşimUnan, TufanDemir + visuals by: Di Lala

Lounge FM 96 tarafından yaratılan, İstanbul’un ilk şehir temalı festivali Urban Festival Istanbul, 30 Eylül Pazar günü Kuzey Avrupa müziğinin günümüzdeki en önemli temsilcisi Röyksopp ve elektronik müziğin dahi çocuğu Trentemoller’i aynı sahneye çıkartarak İskandinav topraklarında yetişmiş en önemli isimlerden ikisini ülkemizde ilk kez bir araya getiriyor.

10 yılı aşkın başarılı kariyeleri ile müziğe yön veren, electro pop, ambient, triphop ve elektronik müzik arasındaki sınırları kaldıran Röyksopp’un muhteşem canlı performansı ve Danimarka’nın en önemli elektronik müzik sanatçısı Trentemoller’in müzikal dehasını en yüksek yaratıcılıkta ortaya koyduğu performans olan 2 saatlik eşsiz DJ setinin büyük buluşması 30 Eylül Pazar günü Urban Festival Istanbul 2012 ana sahnesinde unutulmaz anlara imza atacak.

Festivalin sürprizi ise, Amsterdam’ın en önemli elektronik müzik kulübü Trouw’un dünyaca ünlü resident DJ’i Patrice Baumel. 2010 yılında çıkarmış olduğu “Vapour” albümüyle adını Avrupa’da duyurmayı başarmış olan Patrice Baumel, Urban Festival İstanbul 2012 kapsamında Red Bull Music Academy işbirliği ile müzikseverlerle bir araya geliyor.

Bu büyük buluşma öncesi ülkemizin en özgün gruplarından 123 de kendilerine has masalsı performanslarını müziksevelerle paylaşacak.

Line Up & Running Order:

Red Bull Music Academy
14:00 – Doğan Aktay
15:00 – Yeşim Ünan
15:45 – Altan Balgır
16:30 – Tufan Demir
17:15 – Cantanca & Mehmet Garan
19:30 – Patrice Baumel
21:45 – Low Earth

Main Stage
18:30 – 123
20:30 – Röyksopp
22:00 – Trentemoller
Performans gösterecek diğer sanatçılar; cantanca, Mehmet Garan, Low Earth, Doğan Aktay, Altan Balgır, Red Bull Music Academy katılımcıları Yeşim Unan ve Tufan Demir.

Lounge FM 96, FG 93.7, Radio Oxi-Gen ve KüçükÇiftlik Park’ın işbirliğiyle gerçekleşen festivalin değerli destekçileri; Ford, Red Bull Music Academy, Tuborg Gold, Puma, Bridgestone, İstanblue Vodka ve Mentos.

Röyksopp

Kuzey Avrupa müziğini tarihindeki en yüksek seviyeye çıkartarak Grammy adayı bile olacak ilgiye ve popülariteye ulaşan Norveçli grup; Daft Punk, Orbital ve Björk’le beraber anılarak müzik dünyasında bu isimlerin yer aldığı çok özel konumu paylaşmaya başladı.

Müzik dünyasının en önemli markalarından biri olarak anılan Röyksopp, 1998 yılından bu yana çıkardıkları 4 albümün tümü ile eleştirmenlerden tam not aldı.

What Else Is There, The Girl And The Robot, Eple ve Happy Up Here gibi büyük hit haline gelen parçalarıyla haftalarca liste başında kalıp sayısız ödül kazandılar. Eşsiz müzikleriyle rock’tan, caza, elektronikten downtempo’ya her tarzın en büyük festivallerinde liste başı sahne alan Röyksopp, büyüleyici sahne şovlarının da etkisiyle unutulmaz anlara imza atıyorlar.

Trentemoller

Danimarka’nın dahi çocuğu Trentemoller; müzikal dehasını en yüksek yaratıcılıkta sergileyebildiği performans olan 2 saatlik eşsiz DJ setiyle Röyksopp konserinin hemen ardından Urban Festival Istanbul 2012 sahnesindeki yerini alıyor.

Dijital olduğu kadar analog; karanlık olduğu kadar eğlenceli; keskin olduğu kadar organik sound’ları eşi benzeri görülmemiş bir şekilde harmanlayarak ortaya koyan Trentemoller; kısa sürede elektronik müziğin en önemli figürlerinden bir tanesi haline geldi.

123

Özgünlüğü ve kalitesi ile yerli gruplar arasından sıyrılan, yaptıkları müzik ve sahip oldukları vizyon ile ülke standartlarının üstünde yer alan 123 de Urban Festival Istanbul 2012 sahnesinde olacak.

Kendilerini “müziklerine başka yerlerden bakmayı seven grup” olarak tanımlayan 123’ü, yarattıkları “Aksel” ve “Arve” karakterlerinin hikayelerini anlatıkları kitap & cd’den oluşan albümleri ile tanıdık. Bu iki albüm arası daha elektronik bir deneme olan “Stereo Love” ve en son 2012’nin Ocak ayında yayınladıkları vokal ağırlıklı “Lara” ile 123; 3 yıl içerisinde birbirinden başarılı 4 albüme imza attı.

Ülkemizde tekdüze haline gelmiş müzik piyasasında kuruldukları ilk günden beri çizgisini bozmadan ilerleyen nadir gruplardan biri olan 123, bir masal niteliğindeki canlı performansları ile de övgü topluyor. Gerek yurt içi, gerek yurt dışında sahne aldıkları organizasyonlarda insanların ayakta alkışladığı 123, 30 Eylül’de Urban Festival Istanbul 2012’de…

info@loungefm.net
www.loungefm.net
www.facebook.com/radioxigen
info@futuregeneration.net
www.futuregeneration.net
http://www.urbanfestival.net
http://www.facebook.com/urbanfestival
www.kucukciftlikpark.com
www.facebook.com/KucukCiftlik-Park

Yukari