Tony Bennett

Tony Bennett

17 TEMMUZ 2012
SALI / 19:00

17 TEMMUZ 2012

Cazın Yaşayan Efsanesi Tony Bennett 17 Temmuzda İstanbul’da

Bugüne dek sayısız hit parçaya imza atan 16 Grammy ödüllü dünya yıldızı Tony Bennett, Map İletişim organizasyonuyla 17 Temmuz’da Küçükçiftlik Park’ında İstanbullu müzikseverlerle bir araya gelecek.

Caz standartlarına getirdiği yorumlarla ‘Great American Songbook’ olarak adlandırılan geleneğin ikonlaşmış seslerinden biri olarak gösterilen ve “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” bulunan Tony Bennett iki yıl aradan sonra geleceği İstanbul’da sahneye kızı Antonia Bennett ile çıkacak. Ayrıca “Club House” bölümünden konseri izleyecek İstanbullu müzikseverleri, konser öncesinde Çin mutfağının vazgeçilmez mekânı Dragon Restaurant’ın eşsiz lezzetleri ve limtisiz yerli ve yabancı içecek servisi ile keyifli dakikalar bekliyor.

‘Duets II’ albümünde, Andrea Bocelli, Mariah Carey, Lady Gaga, Norah Jones, Aretha Franklin, Michael Buble gibi önemli sanatçılarla çalışan Tony Bennett; aynı zamanda Amy Winehouse’un ölümünden önce gerçekleştirdiği son stüdyo kaydına da bu albümde yer verdi. Amy’nin en sevdiği parçalardan biri olan ‘Body and Soul’ şarkısına birlikte yaptıkları düet Bennett’e ‘En İyi Pop Dueti’ Grammy’sini de kazandırdı.

Kariyerine 1951 yılında çıkardığı ‘Because of You’ adlı parçasıyla hızlı bir başlangıç yapan Tony Bennett, 1950’lerin sonunda ‘The Beat of My Heart’, ‘Basie Swings’ ve ‘Bennett Sings’ gibi albümlerle daha o senelerde kariyerinin zirvesine çıktı.

Dünya çapında 50 milyonluk albüm satışına ulaşan Tony Bennett için Frank Sinatra, ‘O dünyanın gelmiş geçmiş en iyi yorumcusu’ demiştir. Aynı zamanda çizdiği resimlerde Benedetto imzasını kullanan usta bir ressamdır.

Yukari