Orphaned Land

Orphaned Land

25 ŞUBAT 2012
CUMARTESİ /

25 ŞUBAT 2012

Ortadoğu’nun barış için şarkılar söyleyen metal grubu “Orphaned Land”,  25 Şubat 2012 tarihinde tüm bilet gelirleri Van ilimizdeki depremzede vatandaşlara bağışalanacak bir konser için tekrar İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta ..

Dinleyicilerinden olduğu kadar dünya müzik medyasından da takdir toplayan Orphaned Land grubu, Türk müzikseverlerle tekrar buluşuyor. Ünlü müzisyenler Kirk Hammet ve Mark Levine tarafından Ortadoğu’nun en iyi rock müzik grubu olarak görülen İsrailli grup Orphaned Land”, TUBORG GOLD sponsorluğunda, Şubat ayında Türkiye’de olacak.

DOĞU VE BATI’NIN BULUŞMASI

İngilizcenin yanı sıra, İbranice ve Arapça dilinde şarkılar seslendiren metal grubu Orphaned Land, her milletten müzikseveri aynı sözcüklerde buluşturuyor. Metal müziği otantik enstrümanlarla zenginleştiren topluluğun Nasıra Arap Orkestrası ile kaydettikleri 600 saatlik bir çalışmanın ürünü olan son albümleri “The Never Ending Way of Warrior”;  dünyada satış rekorları kırıyor.

Doğu ve Batı’nın, geçmiş ve geleceğin, ışık ve karanlığın buluşmasını betimleyen şarkı sözleri ve üç semavi dinin simgelerini birleştiren görselleriyle tanınan Orphaned Land, bu özellikleriyle son yılların en farklı grupları arasında nitelendiriliyor.

İkinci evleri olarak gördükleri Türkiye’ye 2012 yılının Şubat ayında dört konserlik bir turne için tekrar gelecek olan grup, ilk yurtdışı konserini de 2001 yılında İstanbul’da vermişti. Bu konserde, Erkin Koray’ın ünlü şarkısı “Esterabim”i sanatçıyla birlikte yorumlayan grubun Şubat ayında da Türk müzikseverlerle coşku dolu anlar yaşatması bekleniyor.

Yukari