MultiSound Festival

MultiSound Festival

04 MAYIS 2012
CUMA / 14:00

4 MAYIS 2012

Bahar kadar renkli sezonun ilk festivali Multi Sound Festival KüçükÇiftlik Park’ta
Yaptığı etkinliklerle adından söz ettiren KüçükÇiftlik Park bu kez yepyeni bir festivale ev sahipliği yapıyor. Birbirinden farklı tarzlarıyla öne çıkan ünlü isimler, canlı performanslarıyla Multi Sound Festival’de müzikseverlerle buluşuyor.

Ses getiren ve çok konuşulan etkinliklerin vazgeçilmez adresi KüçükÇiftlik Park, Multi Sound Festival’de birbirinden ünlü isimleri müzikseverlerle bir araya getiriyor. Duman başta olmak üzere Model, Vera, Öztürk, Büyük Ev Abluka gibi ünlü yerli gruplarla birlikte İngiliz Ozan TomMcRae ve Peter Hook & The Light da KüçükÇiftlik Park’ta sahne alıyor. Karşılıklı iki sahnede canlı performansların aralıksız devam edeceği festival, katılımcılara özel bir gün yaşatacak.
Peter Hook, oğlunun da dahil olduğu yeni grubu The Light ile birlikte 2010 yılı itibariyle dünya çapında verdiği konserlerde efsane grup “Joy Division”ın Unknown Pleasures ve Closer albümlerine ait olan parçalarını “Joy Division “sevenlerle paylaşıyor.

Kült albümün ilk iki yüzünün Outside ve Inside olarak takip eden orijinal sıralamasıyla ardı ardına çalındığı konserde; kırık kalpli başyapıt “Love Will Us Apart”, grubun ilk ismi olan “Warsaw” tüm zamanların en iyi Indie marşlarından biri olarak gösterilen “Transmission” gibi diğer Joy Division klasikleri de yorumlanacak.

Günümüzün müziğine yön veren tınılara canlı olarak eşlik edebilmeyi arzulayan tüm Joy Division hayranlarının beklediği şov 4 Mayıs’ta Multi Sound Festival’le KüçükÇiftlik Park’ta.

Yukari