Two Door Cinema Club & Metronomy

Two Door Cinema Club & Metronomy

28 HAZİRAN 2012
PERŞEMBE / 19:00

28 HAZİRAN 2012

GARANTİ BANKASI SUNAR:INDIE MÜZİĞİN STAR GRUPLARI TWO DOOR CINEMA CLUB VE METRONOMY KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’TA!

Pozitif Müzik, Haziran ayının son haftasında 25-29 Haziran arası Pazartesi’den Cuma’ya, Küçükçiftlik Park’ta müzik dünyasının parlayan yıldızlarını “Pozitif Günler” kapsamında ağırlamaya hazırlanıyor. Şehrin ortasında, Küçükçiftlik Park’ın rahat atmosferinde gerçekleşecek, farklı müzik türlerini barındıracak ve 5 gün sürecek bu konser serisiyle İstanbul’un geceleri hiç olmadığı kadar renklenecek. Pozitif tarafından, bu sene ilk kez düzenlenen “Pozitif Günler” etkinliğinin ilk konserleri ise belli oldu. İngiltere’nin son dönemde en öne çıkan hip grupları Two Door Cinema Club ve Metronomy Garanti Bankası sponsorluğunda 28 Haziran Perşembe akşamı Küçükçiftlik Park’ta tüm müzik severleri bekliyor olacak. Konserlerin biletleri 16 Mart Cuma Biletix üzerinden satışa çıkacak.

Two Door Cinema Club
Alex Trimble, Sam Halliday ve Kevin Bair üçlüsünden oluşan Kuzey İrlandalı Two Door Cinema Club ilk kez İstanbullu hayranlarıyla bir araya geliyor. Okul arkadaşı olan Sam ve Alex, Kevin’le tanıştıktan sonra içlerindeki müzik aşkına yenik düşerek eğitimlerini bir kenara bıraktılar ve stüdyoya kapandılar. 2009 yılında yayınladıkları EP’leri Four Words To Stand On’la eleştirmenlerden olumlu yönde tepkiler aldılar. İlerleyen dönemde Undercover Martyn, Something Good Can Work single’ları ile başarılı bir albümün sinyallerini veren Two Door Cinema Club, 2010 yılında Kitsune Music etiketiyle yayınladıkları Tourist History ile kısa sürede büyük bir başarı yakaladı. Bu albümle İrlanda’nın en prestijli müzik ödüllerinden Choice Müzik Ödülü ve üniversite öğrencilerinin seçtiği mtvU Woodie Ödülünü kazandılar. Delphic, Foals, Phoenix, Tokyo Police Club ve Metronomy ile turlayarak neredeyse ayak basmadık yer bırakmayan Two Door Cinema Club, Glastonbury, Reading, Leeds, Hurricane, Benicassim gibi Avrupa’nın önemli festivallerinde de sahne aldı. Indie rock’ı synthler ve elektronik öğelerle yoğunlaştırarak sunan üçlü, bitmek bilmeyen enerjilerini İstanbulluların üzerine 28 Haziran gecesi yaymaya hazırlanıyor.

Metronomy
Joseph Mount tarafından eski bir bilgisayar üzerinde yapılan elektronik kompozisyonlarla start alan Metronomy, Gabriel Stebbing ve Oscar Cash’in de katılımıyla sıra dışı bir elektronik pop triosuna döndü. 2006 yılında yayınladıkları Pip Pain (Pay the £5000 You Owe) adlı çıkış albümleriyle dikkatleri üzerine çeken genç üçlü, esas patlamayı Nights Out albümleriyle yaptı. Grup, kendi parçalarının yanı sıra Air, Goldfrapp, Klaxons, Architecture in Helsinki ve Gorillaz gibi daha pek çok önemli isme yaptıkları remixlerle de adından sıkça söz ettirdi. Gabriel Stebbing’in kendi projesi için gruptan ayrılmasının ardından Lightspeed Champion davulcusu Anna Prior ve Gbenga Adelenka’nın katılımıyla son halin alan Metronomy, 2011 tarihli albümleri The English Riviera ile dans ve indie rock’ı buluşturdukları eklektik tarzlarını bir üst kademeye taşıdı. Bu albüm orijinalliği ve bütünlüğüyle çok büyük ses getirdi ve 2011’in en başarılı albümleri arasında gösterildi. Bloc Party, CSS, Klaxons, Kate Nash ve Justice’le Birleşik Krallık ve Avrupa’yı turlayan Metronomy, başta SXSW olmak üzere birçok önemli festivale katıldı. The Look, The Bay, She Wants gibi renkli ve eğlenceli klipleriyle de oldukça beğeni toplayan ve yaratıcılıkta sınır tanımayan Metronomy sadece yüksek enerjileriyle değil sahnede kullandıkları ışıklarla görsel olarak da unutulmaz bir performans sergiliyor.

 

Yukari