Massive Weekend

Massive Weekend

12 MAYIS 2012
CUMARTESİ / 16:00

12 MAYIS 2012

Elektronik müzik keyfi şehrin en genç festivaliyle KüçükÇiftlik Park’ın Bahçesinde

KüçükÇiftlik Park “Bahçe”sini “Massive Weekend”e açıyor

Dünyaca ünlü isimleri ağırlayarak adından söz ettiren KüçükÇiftlik Park, Bahçe’sini özel etkinliklere açıyor. Bu etkinliklerin ilki elektronik müzikseverler için “Massive Weekend” ile 12 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşiyor.

Şehrin en genç festivali Massive Weekend’de uzun zaman sonra Türkiye’ye gelen “Vitalic” ve “Cassius” elektronik müzikseverler için KüçükÇiftlik Park Bahçe’de sahne alacak. Katılımcılar çim alan üzerinde hem en sevdikleri grupları dinleyebilecekler hem de yazın ve güneşin tadını çıkartacaklar. Öğlen saatlerinde başlayarak gece yarısına kadar sürecek etkinlikte unutulmaz anlar yaşanacak.
Gerçekleştirildiği ilk yıl dans müziğinin önemli isimlerini ağırlayan ve en son Şubat ayında binlerce kişinin katılımıyla herkesi kendine hayran bırakan Massive Weekend, etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Uzun bir bekleyişten sonra Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak olan Vitalik ve Fransa’nın önde gelen prodüktörlerinden Philippe Cerboneschi ve Hubert Blanc-Francart yada elektronik müzik camiasında tanındıkları isimleri ile Philippe Zdar ve Boom Bass’dan oluşan Cassius’un yanısıra; Semih Akay b2b Emrah Yalçın,Tangun,Ser-Touch,Görkem Çay,Tim Owens,Mutlu San,Göktan Abacı ve Paste & Go Massive Weekend’de elektronik müzik severlere tadına doyulmaz bir haftasonu yaşatacaklar.
KüçükÇiftlik Park’ın bahçesinde enerjik bir Cumartesi sizleri bekliyor!

Vitalik Hakkında:
“Pone Part 1” adlı parçası daha önce Basement Jaxx ve Plaid gibi isimlerle çalışan Dijital sanat kolektifi Pleix’in Birds adlı videosunda yer aldı. 2007 yılında OK Cowboy albümünden Trahison adlı parçası Fransız sinemasının parlayan yapıtlarından Water Lillies’in fragmanlarında kullanıldı. Çocukluğunda trombon çaldı ancak Daft Punk ve erken dönem Fransız elektronik müziğin etkisi altına girerek dans müziğine yoğunlaştı. Vitalic’ten önce Dima, Hustler Pornstar gibi isimlerin altında sahnelerde yer almıştı. Daft Punk, Björk, Royksopp gibi isimleri remixleyen Vitalic son olarak 2010 yılında Fransız elektronik müzik duayeni Jean Michelle Jarr’ın La Cage’ini yeniden düzenledi. Davide Manulli’nin son filmi La Leggenda di Kaspar Hauser’in soundtrac albümüne de imza atıyor.

Cassius Hakkında:
Cassius Fransa’nın önde gelen prodüktörlerinden Philippe Cerboneschi ve Hubert Blanc-Francart ya da elektronik müzik camiasında tanındıkları isimleri ile Philippe Zdar ve Boom Bass ikilisinden oluşuyor. Virgin Records tarafından yayınlanan ilk single’ları Cassius 1999 ile UK Singles Chart’a 7 numaradan giriş yaptılar. Cassius 1999 ve Feeling for You adlı parçalarında DC karakterlerinden çizgiroman kahramanı Deadman’e DJ olarak yer verdiler. 2002 tarihli Au Réve adlı albümlerinde, Jocelyn Brown, Steve Edwards, Wu-Tang Clan’den Ghostface Killah ve Leroy Burgerss ile beraber çalıştılar. Hayata geçirdikleri Cassius Workshop adlı projelerinde piyasaya sundukları a-capella’lar 2006’ya kadar 400’den fazla remix yapıldı. Cassius’un I Love You So adlı parçası da sample’landı. Son EP’leri The Rawkers ile Ed Bager ekibine katılan Cassius teknolojinin harikalarını kullanarak “I Love You So” isimli şarkılarına akıllı telefonlar için interaktif bir video uygulaması yarattı.

 

Yukari